Պետական գույքի կառավարման վարչությունում կներդրվի էլեկտրոնային աճուրդների համակարգ
2018 թվականին Պետական գույքի կառավարման վարչությունում կներդրվի էլեկտրոնային աճուրդների համակարգը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց պետգույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը:
«2018-ին հաշվառման փասթաղթային համակարգից անցում կկատարվի էլեկտրոնային ինտեգրացված համակարգին», - նշեց նա:
Արման Սահակյանն ասաց, որ հաշվառման համակարգում կներբեռնվեն գույքի բնութագրիչ ցուցանիշները, ինչպես նաև գույքի մասին պատկերային տեղեկությունները:
«Հաշվառման համակարգը հասանելի կլինի բոլոր շահագրգիռ մարմիններին ու կունենա ավելի մեծ կիրառական նշանակություն», - ասաց Արման Սահակյանը:
Նա ընդգծեց, որ պետգույքի կառավարման բնագավառում բարեփոխումների գործընթացը շարունակվելու է նաև 2018 թվականի ընթացքում:
«Նախատեսվում է աշխատանքներ կատարել գերակա 4 խնդիրների լուծման ու 3 միջոցառումների կատարման ուղղությամբ», - ասաց Պետգույքի կառավարման վարչության պետը:

В ведомстве по управлению государственным имуществом будет внедрена электронная система закупок
В 2018 году в Управлении по управлению государственным имуществом будет внедрена система электронных закупок, заявил сегодня на пресс-конференции начальник ведомства Арман Саакян.
«В 2018 году будет совершен переход от документальной системы учета к электронной интегрированной системе», - отметил Арман Саакян.
Арман Саакян заявил, что в систему учета будут загружены показатели, характеризующие
имущество, а также визуальная информация.
«Система учета будет доступна всем заинтересованным органам и будет иметь более большое прикладное значение», - сказал Арман Саакян.
Он подчеркнул, что в сфере управления госимуществом процесс реформ будет продолжаться также в 2018 году.
«Предусматривается осуществить работы в направлении решения приоритетных четырех задач и трех мероприятий», - заявил глава ведомства.