Զիդան. Չի անհանգստացնում այն, որ Բենզեման գոլ չի խփել
«Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը խոստովանել է, որ իր համար կարևոր չէ, որ հարձակվող Կարիմ Բենզեման յուրաքանչյուր խաղում գրավի մրցակիցների դարպասները: Ֆրանսիացի մասնագետն այս մասին խոսել է Իսպանիայի առաջնության 16-րդ տուրից հետաձգված` «Լեգանեսի» հետ խաղից հետո (3:1).
«Ոչ, ինձ չի անհանգստացնում այն, որ Բենզեման գոլ չխփվեց: Իհարկե, նա կցանկանար գոլով աչքի ընկել, բայց այսպիսին է իրավիճակը: Կարիմն օրեր առաջ գոլ խփեց «Բետիսին»: Այսօր դա նրա մոտ չստացվեց, բայց Կարիմը օգտակար շատ բան արեց իր թիմակիցների համար: Ես գոհ եմ», - Զիդանի խոսքերը մեջբերում է AS-ն:

Зидан: не беспокоит, что Бензема не забил, он сделал много полезного
Главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан признался, что ему не важно, чтобы нападающий Карим Бензема поражал ворота соперников в каждом матче. Французский специалист сказал об этом после выездного матча 16-го тура чемпионата Испании с «Леганесом» (3:1), передает Championat.com.
«Нет, меня не беспокоит, что Бензема не забил. Конечно, ему хотелось бы отличиться голом. Но такова ситуация, которая сейчас у нас есть. Карим забил «Бетису» на днях. Сегодня это ему не удалось, но он сделал много полезного для своих партнёров по команде. Я доволен», — приводит слова Зидана AS.