Զինված հակամարտության վտանգը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գնալով  մեծանում է. Ռիչարդ Կոզլարիչ. «Ժամանակ»
27/02/2018 10:13
Զինված հակամարտության վտանգը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գնալով մեծանում է. Ռիչարդ Կոզլարիչ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի հետ զրույցում Ադրբեջանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ռիչարդ Կոզլարիչը մտահոգություն է հայտնել, որ  զինված հակամարտության վտանգը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գնալով  մեծանում է:
«Հայաստանում, Ադրբեջանում և Ռուսաստանում ընտրական  գործընթացների ավարտից և  իշխանության վերարտադրությունից հետո կարող է հնարավորություն առաջանալ ղարաբաղյան հիմնախնդրի բանակցված կարգավորման համար, կամ էլ  ընդհակառակը՝ կարող են վերսկսվել ռազմական գործողությունները»,- նշել է Կոզլարիչը:

«Жаманак»: Опасность возобновления вооруженного конфликта между Арменией и Азербайджаном увеличивается – Ричард Козларич
27/02/2018 11:50
Бывший посол США в Азербайджане Ричард Козларич в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак» выразил обеспокоенность в связи с тем, что опасность возобновления вооруженного конфликта между Арменией и Азербайджаном увеличивается с каждым днем.
«После завершения избирательных процессов и воспроизводства власти в Армении, Азербайджане и России может возникнуть возможность для урегулирования карабахского конфликта путем переговоров или наоборот – могут возобновиться военные действия», - отметил бывший посол США.