Քննարկվել են Հայաստանի և Բելգիայի միջև զբոսաշրջության խթանման հեռանկարները
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Brussels Airlines ընկերության փոխնախագահ Հերման Կարպենտիեի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Բելգիայի միջև զբոսաշրջության խթանման հեռանկարները։ Այդ համատեքստում Brussels Airlines ընկերության ներկայացուցիչները նախարար Սուրեն Կարայանի հետ քննարկել են այն քայլերը, որոնք կարող են ձեռնարկվել Բրյուսել-Երևան չվերթների գործարկման պարագայում։
Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Արա Խզմալյանը ներկայացրել է, թե ինչ մարքեթինգային համատեղ միջոցառումներ կարող են իրականացվել թե՛ Բելգիայից և թե՛ հարևան երկրներից դեպի Հայաստան զբոսաշրջային հոսքերն ավելացնելու նպատակով։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու զբոսաշրջային ծրագրի մշակման ուղղությամբ համագործակցությունը։

В Минэкономики обсуждены перспективы развития туризма между Арменией и Бельгией
Министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян принял сегодня делегацию во главе с вице-президентом авиакомпании Brussels Airlines Германом Карпентьером.
В ходе встречи обсуждались перспективы стимулирования развития туризма между Арменией и Бельгией. В данном контексте представители авиакомпании Brussels Airlines обсудили с министром Суреном Караяном шаги, которые могут быть предприняты в случае задействования рейса по маршруту Брюссель-Ереван-Брюссель.
Директор Фонда развития туризма Армении Ара Хзмалян представил, какие совместные маркетинговые действия могут быть осуществлены для увеличения туристических потоков в Армению как из Бельгии, так и соседних стран.
Достигнута договоренность продолжать сотрудничество в направлении разработки туристической программы.