Չորս օր անընդմեջ ոչ աշխատանքային օրերը կարող են դժվարություններ առաջացնել. Վարչապետ
Կառվարության այսօրվա նիստում վարչապետը հիշեցրեց, որ հունվարի 25-ին կառավարության նիստի ընթացքում ընդունվեց որոշում, համաձայն որի` մարտի 9-ի աշխատանքային օրը տեղափոխվեց 2018 թվականի մարտի 17:
«Իրականացված ուսումնասիրությունները փաստում են, որ չորս օր անընդմեջ ոչ աշխատանային օրերը կարող են դժվարություններ առաջացնել հատկապես տնտեսվարողների գործունեությանը», - ասաց նա:
Վարչապետը պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահին, սննդի անվտանգության պետական ծառայության պետին հանձնարարեց, իսկ Կենտրոնական բանկի նախագահին առաջարկեց մարտի 8-ից մինչև մարտի 11-ի ավարտը տնտեսվարողներին մատուցվող մաքսային ծառայությունների անընդհատությունը և անխափանությունը ապահովելու նպատակով բոլոր մաքսատներում, սննդի անվտանգության պետական ծառայության համապատասխան ստորաբաժանումներով սահմանել աշխատանքների կազմակերպման հերթապահություն նախապես հաստատված աշխատանքային գրաֆիկին համապատասխան, ինչպես նաև ապահովել մաքսատներում գործող առևտրային բանկերի մասնաճյուղերում այդ ժամանակահատվածում համապատասխան վճարումների կատարման հնարավորությունը:

Четыре выходных дня подряд по случаю 8 Марта могут создать сложности – премьер
Сегодня в ходе заседания правительства премьер-министр Армении Карен Карапетян коснулся постановления правительства от 25 января, согласно которому вместо 9-го марта рабочим днем в республике будет объявлена суббота – 17 марта.
Отметим, пятница, 9 марта 2018 года, объявлена в Армении нерабочим днем в связи с отмечаемым 8 марта Международным женским днем. Таким образом, у граждан Армении будет 4 выходных дня.
Карен Карапетян отметил, что проведенные исследования свидетельствуют, что 4 выходных дня подряд могут создать серьезные осложнения, особенно в деятельности хозяйствующих субъектов.
Посему премьер поручил главам компетентным ведомств с 8 по 11 марта с целью обеспечения непрерывности и бесперебойности предоставляемых хозяйствующим субъектам таможенных услуг – во всех таможенных пунктах, а также в соответствующих подразделениях Государственной службы безопасности продуктов питания установить дежурства. Кроме того, поручено обеспечить возможность сделок в этот период в филиалах коммерческих банков, действующих в таможенных пунктах.