Իսպանական բանկը կօգնի բնությանը
Իսպանական Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) բանկը խոստացել է մինչև 2025 թվականը 100 մլրդ դոլար ներդնել կանաչ էներգետիկայի և բնապահպանական այլ նախագծերում, փոխանցում է Kommersant.ru-ն:
BBVA-ը նաև դարձել է առաջին բանկը, որը համաձայնել է հրապարակել իր պորտֆելում ածխածնի հետ կապված ակտիվների մասնաբաժնի վերաբերյալ տվյալներ: 2017 թվականի դեկտեմբերի դրությամբ դրանք կազմել են 23,4 միլիարդ դոլար կամ բանկի բոլոր ակտիվների 3,4 տոկոսը:
Բացի այդ, BBVA-ից հայտնել են, որ չեն ֆինանսավորելու ածուխի արդյունահանման նոր նախագծեր, նաև մի քանի այլ ծրագրեր, որոնք շրջակա միջավայրի համար վտանգ կարող են ներկայացնել:

Испанский банк поможет природе
Испанский банк Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) пообещал к 2025 году инвестировать $100 млрд в проекты, связанные с зеленой энергетикой, и другие экологические проекты.
BBVA также стал первым банком, который согласился публиковать данные о доле активов, связанных с углеродами, в своем портфеле — на конец декабря они составили €23,4 млрд, то есть 3,4% от всех активов банка.
Кроме того, BBVA заявил, что не будет инвестировать в новые проекты по добыче угля и в компании, более 40% деятельности которых приходится на производство угля, а также в некоторые другие проекты, сомнительные с точки зрения окружающей среды, например в строительство новых атомных электростанций или добычу асбеста.