TMX Group-ը գործարկում է կրիպտոարժութային բրոքերային հարթակ
Տորոնտոյի ֆոնդային բորսայի գործող օպերատոր TMX Group-ը հայտարարել է կրիպտոարժութային բրոքերային հարթակի գործարկման մասին, որը զբաղվելու է բիթքոինի և Ethereum-ի առուվաճառքով: Այս մասին հաղորդում է Toronto Star թերթը:
Գործարկմամբ զբաղվելու է TMX Group-ի Shorcan DCN ստորաբաժանումy՝ Paycase Financial ընկերության և Կանադայի Bank of Montreal առևտրային բանկի հետ համագործակցությամբ:
Ակնկալվում է, որ նոր ծառայությունը, որը կոչվելու է Shorcan Digital Currency Network, հասանելի կդառնա արդեն 2018 թվականի երկրորդ եռամսյակում: Այս քայլը կօգնի TMX Group-ին մուտք գործել նոր, արագ զարգացող կրիպտոարժույթների շուկա:

TMX Group запустит криптовалютную брокерскую платформу
TMX Group, действующий оператор фондовой биржи Торонто, объявила о запуске криптовалютной брокерской платформы для покупки и продажи биткоина и эфира. Об этом сообщает местное издание Toronto Star.
Запуском займется подразделение TMX Group — Shorcan DCN — при сотрудничестве с компанией Paycase Financial и коммерческим банком Канады Bank of Montreal.
Ожидается, что новый сервис который получит название Shorcan Digital Currency Network, станет доступен уже во втором квартале 2018 года. Этот шаг поможет TMX Group выйти на новый, быстро развивающийся рынок криптовалют.