«Հայկական ժամանակ». ՀՀ է ներմուծվել ավելի քան 8 միլիոն հատ սառնարան, 43.6 միլիոն՝ զույգ գուլպա
«ՀԺ»-ն գրում է. «ՀՀ գործող վարչապետ Կտրեն Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրել է այս տարվա առաջին երկու ամսվա ընթացքում ՀՀ ներմուծած որոշ ապրանքների տվյալներ և դրանք համեմատել անցած տարվա նույն ցուցանիշների հետ: Նա նշել է, որ զգալի աճ է ապահովվել հատկապես ավտոմեքենաների և կենցաղային տեխնիկայի ներմուծման ցուցանիշներում, սակայն որոշ տվյալներ տարակուսանք են առաջացնում:
Պարզվում է, որ այս ամիսներին ՀՀ է ներմուծվել ավելի քան 8 միլիոն հատ սառնարան, 43.6 միլիոն զույգ գուլպա: Թե ինչ թվեր են սրանք, կպարզենք առաջիկայում»:

«Айкакан жаманак»: В Армению импортировано 8 млн. холодильников, 43.6 млн. пар носков
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что действующий премьер-министр Карен Карапетян опубликовал на своей странице в Facebook данные некоторых товаров, импортированных в Армению в течение последних двух месяцев этого года, и сравнил их с аналогичными показателями за прошлый год. Он отметил, что значительный рост обеспечен особенно в показателях импорта автомобилей и бытовой техники, однако некоторые данные вызывают сомнение.
«Как выясняется, в течение этих месяцев в Армению импортировано более 8 млн. холодильников, 43.6 млн. пар носков. Что это за цифры, мы выясним в ближайшее время», - отмечает издание.