Տարոն Մարգարյանը որոշել է փոխել մայրաքաղաքի օրը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է` Երևանի օրը նշվում է հոկտեմբերի երկրորդ շաբաթ օրը, այս տարի` հոկտեմբերի 13-ին: Բայց «Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը որոշել է փոխել մայրաքաղաքի օրը:
Ավելին` նա այսօր այդ մասին որոշման նախագիծ է ներկայացնելու կառավարության նիստում, իսկ գործադիրն էլ հավանության կարժանացնի հարցը: Քաղաքապետն օրը փոխելու նախաձեռնությունը պայմանավորել է նոյեմբերին ՀՀ-ում կայանալիք Ֆրանկոֆոն պետությունների և կառավարությունների ղեկավարների 17-րդ գագաթնաժողովով: Ու հիմա ցանկանում են Երևանի օրը նշել ոչ թե հոկտեմբերի 13-ին, այլ սեպտեմբերի 29-ին և 30-ին»:

«Жоховурд»: Тарон Маргарян решил перенести дату празднования Дня города
Газета «Жоховурд» пишет, что как известно, день города Еревана отмечается во вторую субботу октября – 13 октября. Однако мэр Еревана Тарон Маргарян решил изменить дату празднования Дня города.
«Более того, сегодня он представит на заседании правительства проект решения по этому вопросу, а исполнительная власть в свою очередь одобрит этот проект. Инициатива мэра по переносу даты обусловлена предстоящим в ноябре 17-ым саммитом глав франкоязычных государств и правительств. И сейчас они хотят отметить день города не 13 октября, а 29 и 30 сентября», - пишет газета.