Արցախում ականի պայթյունից վիրավորված քաղաքացիների վիրահատություններն ավարտվել են
Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի տարածքում այսօր տեղի ունեցած ականի պայթյունից վիրավորված երկու քաղաքացիներին Ստեփանակերտի Հանրապետական բժշկական կենտրոնում վիրահատել են:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Խաչատրյանն ասել է, որ երկու հիվանդների վիրահատություններն արդեն ավարտված են:
«Նրանցից մեկի՝ 1974 թվականին ծնված Արամ Մկրտչյանի մոտ առկա էին ներքին արյունահոսություն, փայծաղի պատռվածք: Վիրահատությունից հետո նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Իսկ 1987 թվականին ծնված Գարիկ Ղահիրյանի երկու վերջույթներն էլ անդամահատվել են. վիճակը ծանր է», - տեղեկացրել է Ա. Խաչատրյանը:
Նշենք, որ դժբախտ պատահարի հետևանքով երեք հոգի մահացել է: Նրանք «The HALO Trust» ականազերծող կազմակերպության աշխատակիցներ էին:

Один из пострадавших при взрыве мины в Карабахе получил ранения в области нижних конечностей, они ампутированы
29/03/2018 16:18
Сегодня в результате взрыва мины в деревне Нор-Газанчи в Мартакертском районе НКР ранения получили два гражданина, которых прооперировали в Республиканском медицинском центре Степанакерта.
Как сообщает «Арцахпресс» со ссылкой на директора медицинского центра Армена Хачатряна, операции двух пациентов уже завершены.
«У одного из них, Арама Мкртчяна, 1974 года рождения было внутреннее кровоизлияние и разрыв селезенки. После операции его состояние оценивается как тяжелое. А Гарик Гахирян, 1987 года рождения, получил ранения в области нижних конечностей, они ампутированы. Его состояние оценивается как тяжелое», - сказал А. Хачатрян.
Три человека погибли в результате несчастного случая. Они были сотрудниками организации по разминированию HALO Trust.