Լֆիկը Դուբայ է գնացել մենակ. օլիգարխիկ տուսովկան քիչ-քիչ քայքայվում է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` այս օրերին շաքարի արքա Սամվել Լիմինդրովիչը Սամվել Կարապետյանի հետ հանգստանում է Դուբայում:
««Իշխանական օլիգարխիկ տուսովկան քիչ-քիչ քայքայվում է. Լֆիկը Դուբայ է գնացել մենակ», - տեղեկացրեց մեր աղբյուրը` հիշեցնելով, որ հայաստանյան օլիգարխիան տարին երկու անգամ համախմբված մեկնում էր Դուբայ՝ արևահարվելու։
«Հիմա Գագիկ Ծառուկյանի գլուխը խառն է, նա նույնպես մենակ` իր ընտանիքով է մեկնում Դուբայ, Հովիկ Աբրահամյանին Սամվել Ալեքսանյանը չի հրավիրում, վախենում է, որ Սերժ Սարգսյանը կզայրանա։ Մյուս սանիկ Գագիկ Բեգլարյանն էլ զբաղված է իր տղային թաղապետ դարձնելու գործով», - տեղեկացրեց իշխանական մեր աղբյուրը:
Իսկ ե՞րբ Բեգլարյան-կրտսերը թաղապետ կդառնա։
«Դժվար է ասել, մայիսին է տարիքը լրանում, իսկ հիմա սպասում են տեսնեն՝ ապրիլի 9-ից հետո ինչ դասավորություն է լինելու, ով որտեղ է լինելու», - գրում է թերթը:

«Грапарак»: Олигархическая тусовка постепенно распадается
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в эти дни король армянского рынка сахара Самвел Алексанян отдыхает вместе с Самвелом Карапетяном в Дубае.
«Провластная олигархическая тусовка постепенно распадается: Самвел Алексанян улетел в Дубай один», - сообщил источник издания, напомнив, что армянская олигархия дважды в год дружно летела в Дубай, чтобы позагорать.
«Сейчас Гагик Царукян очень занят, он тоже ездит в Дубай один – со своей семьей, Овика Абраамяна и Самвела Алексаняна не приглашает, опасается, что Серж Саргсян рассердится. Другой крестник Гагик Бегларян занят тем, чтобы продвинуть сына на должность главы района», - сообщил источник.
На вопрос, а станет ли Бегларян-младший руководителем административного района, источник отметил: «Сложно сказать, в майе он достигнет соответствующего возраста, а пока ждут того, какой расклад будет после 9-апреля, кого и куда назначат».