«Ժողովուրդ». Արմեն Ամիրյանը Երևանում հյուրանոց է կառուցում
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում վաճառել է իրեն պատկանող գույքը: Եվ հիմա այդ գործարքից ստացված գումարով նախարարը Ռադիոտան շենքի հետնամասում հյուրանոցային համալիր է կառուցում: Ասել է թե, Ամիրյանը, որ համարվում էր չվարկաբեկված անձնավորություն, իշխանական աղտոտ վարքուբարքից հեռու, որոշել է օգտագործել պաշտոնը՝ բիզնես անելու համար:
Թերթը տեղեկությունը փորձեց պարզել նախարարից, ինչին ի պատասխան` Արմեն Ամիրյանը հայտնեց. «Մի քանիսը չեմ վաճառել, մեկն է, հյուրանոցային համալիր չէ, փոքրիկ հյուրանոց է, որի նպատակն է ներդրում կատարել Հայաստանում»:
Մեր այն հարցին, թե արդյոք ճիշտ է, որ նախարարը զբաղվում է բիզնես գործունեությամբ, Արմեն Ամիրյանը պատասխանեց, թե ինչով պետք է խանգարի. «Ինչ կապ ունի դա նրա հետ»:
«Չնայած, եթե անկեղծ լինենք, պետք է արձանագրենք, որ Արմեն Ամիրյանը պաշտոնը ստանձնելուց որոշ ժամանակ անց անդամագրվեց ՀՀԿ-ին, ասել է թե, մաս կազմեց Հայաստանը տարիներ շարունակ քայքայած կուսակցությանը, ու հիմա նրա բիզնես գործունեությունն ամենևին էլ զարմանալի չպիտի թվա», - գրում է թերթը:

«Жоховурд»: Армен Амирян строит гостиницу в Ереване
Газета «Жоховурд» пишет, что министр культуры Армен Амирян продал свое имущество в США. Сейчас на полученную от этой сделки сумму министр строит гостиничный комплекс на территории за «Домом Радио». То есть, Армен Амирян, считающийся считался человеком, далеким от присущих властям проявлений и не дискредитировавшим себя, решил воспользоваться должностью и начать бизнес.
Корреспондент издания попытался уточнить эти сведения у министра, в ответ Армен Амирян заявил: «Я продал не несколько, а всего одно, и это не гостиничный комплекс, а маленькая гостиница, цель которой инвестировать в Армению».
На вопрос, разве правильно, когда министр занимается предпринимательской деятельностью, Армен Амирян ответил, а чем это мешает: «А какую связь имеет одно с другим».
«Хотя, если быть искренним, нужно констатировать, что Армен Амирян через некоторое время после вступления в должность министра стал членом Республиканской партии, то есть, можно сказать – стал частью партии, которая на протяжении лет занимается разрушением Армении, посему сегодня его предпринимательская деятельность не должна вызывать удивление», - пишет газета.