Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիայից հետո նախատեսված է ոչ ավանդական խնջույք. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ ապրիլի 9-ին մարզահամերգայինում ՀՀ 4-րդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիայից հետո նախատեսված է խնջույք, որը կկայանա «Ֆլորենս» ռեստորանում։
Հրավիրված է մոտ 300 հոգի, որոնց մի մասն արտասահմանից ժամանած հյուրերը կլինեն, մյուսը՝ այստեղի պաշտոնյաներ՝ Սերժ Սարգսյանի, Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ:
««Կլինի ոչ թե ավանդական խնջույք՝ տաշի-տուշիով, այլ՝ ընդունելություն, մի մոռացեք, որ Արմեն Սարգսյանը եվրոպական տեսակի մարդ է: Որ այդքան գրում եք, թե 4-րդ նախագահին լիազորություններից զրկում են և այլն, ասեմ՝ իմանաք, որ ինքը շատ ուրախ է դրա համար, համարում է, որ իրեն ոչ մի լիազորություն էլ պետք չէ, նախագահի կարգավիճակը լրիվ բավարար է գործունեություն ծավալելու, ծրագրերն իրականացնելու համար», - ասաց մեր աղբյուրը», - գրում է թերթը:

«Грапарак»: После инаугурации Армена Саркисяна предусматривается прием, а не традиционное пиршество
Газета «Грапарак» пишет, что после церемонии инаугурации 4-го президента Армении в Спортивно-концертном комплексе имени К.Демирчяна предусмотрено пиршество, которое состоится в ресторанном комплексе «Флоренс».
Приглашены около 300 человек, часть их – приехавшие из заграницы гости, другая – здешние должностные лица во главе с Сержем Саргсяном, Кареном Карапетяном.
«Будет не традиционное пиршество с песней и пляской, а прием, не забывайте, что Армен Саркисян – европеец. Когда столько пишете о том, что четвертого президента лишают полномочий и т.д., скажу вам, чтобы знали: он очень рад этому и считает, что ему не нужны никакие полномочия, статус президента достаточен, чтобы осуществлять деятельность и реализовывать программы», - сказал источник издания.