Չեմ պատրաստվում քաղաքական բանավեճն իջեցնել միջանձնային հարաբերությունների ցածր մակարդակի. Շարմազանովի պատասխանը՝ Փաշինյանին
09/04/2018 16:20
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության և «Իմ Քայլը» նախաձեռնության անդամ Արփի Դավոյանի տան դռան առաջ գլխատված թռչուն է հայտնաբերվել:
«Ցանկացած գործողություն ստանալու է պատասխանը: Այսօր ես կկազմակերպեմ գործողություն և Շարմազանովի դռան առաջ կտրտած սնիկերս կդնենք՝ ի պատասխան գլխատված թռչունի», - այսօր հայտարարել էր Սերժ Սարգսյանի հնարավոր վարչապետության դեմ պաքարող «Իմ քայլը» շարժման ղեկավար, ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով դեպքին։
Օրեր առաջ էլ Նիկոլ Փաշինյանը պնդել էր, որ Էդուարդ Շարմազանովը փորձել է 5000 դրամ փոխանցել «Իմ քայլը» շարժմանը, սակայն կիսատ է թողել գործարքը։
Թե ինչու է «Ելք» խմբակցության ղեկավարը թիրախավորել ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովին, վերջինս չի կարող ասել։
«Թե ինչու է իմ համեստ անձը կարևորվել Նիկոլ Փաշինյանի կողմից, չեմ կարող ասել, բայց ես չեմ պատրաստվում քաղաքական բանավեճն իջեցնել միջանձնային հարաբերությունների ցածր մակարդակի», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Էդուարդ Շարմազանովը։
Նա նշեց, որ իր գնահատականները բացառապես քաղաքական են։
«Իմ բոլոր գործընկերներից ակնկալում եմ քաղաքական պատասխան, եթե ունեն քաղաքական պատասխան, թող տան, եթե չէ, ավելի լավ է լռեն», - ասաց նա։
ԱԺ փոխնախագահն ընդգծեց՝ եթե «Ելք» խմբակցության ղեկավարն ասելիք ունի, թող ներկայացնի «Ելք» խմբակցությանը։
«Եթե մեր գործընկերն ասելիք ունի, թող ներկայացնի, համոզի «Ելք»-ին, նոր խոսի ժողովրդի անունից: Որպես «Ելք» խմբակցության ղեկավար՝ այսօր իր տեսակետը փոքրամասնություն է հենց «Ելք»-ում: «Ելք»-ում ավելի շատ պատգամավորներ դեմ են իր պայքարին», -նշեց Է. Շարմազանովը։

Не собираюсь низводить политическую дискуссию до уровня межличностных отношений – ответ Шармазанова Пашиняну
09/04/2018 17:39
Перед домом члена партии «Гражданский договор» и инициативы «Мой шаг» Арпи Давоян найдена обезглавленная птица.
«Каждое действие имеет свое противодействие. Сегодня я организую действие, и перед домом Шармазанова найдете кусочки «Сникерс» в ответ на обезглавленную птицу», - сказал сегодня лидер движения «Мой шаг» против возможного премьерства Сержа Саргсяна, руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян, касаясь инцидента.
Несколько дней назад Никол Пашинян утверждал, что пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов пытался перечислить на счет движения 5000 драмов, однако не завершил эту операцию.
Почему вице-спикер парламента оказался под прицелом руководителя фракции «Елк», Эдуард Шармазанов не смог ответить.
«Я не знаю, почему моя скромная фигура оказалась в центре внимания Никола Пашиняна, Но я не собираюсь низводить политическую дискуссию до уровня межличностных отношений», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am Эдуард Шармазанов.
Он отметил, что его оценки будут исключительно политическими.
«Я ожидаю от всех своих коллег политического ответа, если у них есть политический ответ, пусть дадут, если нет – пусть лучше молчат», - сказал он.
Вице-спикер парламента подчеркнул, что если руководителю фракции «Елк» есть что сказать, пусть скажет это фракции «Елк».
«Если нашему коллеге есть что сказать, пусть представит, уговорит фракцию «Елк», потом только говорит от имени народа. Сегодня его позиция в качестве руководителя «Елк» составляет меньшинство в самой фракции. Многие депутаты фракции «Елк» выступают против его борьбы», - отметил Э.Шармазанов.