Ֆադեյ Չարչօղլյանը՝ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմի արարողակարգի բաժնի պետ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը թերթը գրում է. «Հունաստանում ՀՀ դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանն այս օրերին Հայաստանում է: Մեր թղթակիցը վերջերս նրան տեսել է փողոցում: Լավատեղյակ աղբյուրները պնդում են, որ նա առաջիկայում նշանակվելու է ՀՀ 4-րդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմի արարողակարգի բաժնի պետ:
Նշենք, որ Ֆադեյ Չարչօղլյանը եղել է նաև 2-րդ և 3-րդ նախագահների արարողակարգի պետը՝ 2005-2010թթ․, երկար տարիներ աշխատել է ԱԳՆ-ում՝ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ, եղել է հյուպատոս Եգիպտոսում, դեսպան՝ Քուվեյթում, Օմանում, իսկ 2016-ից Հունաստանում է: Ֆադեյ Չարչօղլյանը ՀԽՍՀ Մինիստրների խորհրդի նախագահ Ֆադեյ Սարգսյանի թոռն է, ՀՀ գլխավոր բժշկական գենետիկ Թամարա Սարգսյանի որդին»:

«Грапарак»: Фадей Чарчоглян может быть назначен начальником протокола Армена Саркисяна
Газета «Грапарак» пишет, что посол Армении в Греции Фадей Чарчоглян в эти дни находится в Армении. Корреспондент издания недавно видел его на улице. Как утверждают хорошо информированные источники, он в ближайшее время будет назначен начальником отдела протокола в Аппарате четвертого президента Армена Саркисяна.
Отметим, что Фадей Чарчоглян был также начальником протокола 2-го и 3-го президентов Армении в 2005-2010гг., долгие годы работал в МИД, занимая различные должности, был консулом в Египте, послом в Кувейте, Омане, а с 2016 года – в Греции. Вадей Чарчоглян – внук председателя Совета Министров АССР Фадея Саркисяна, сын главного генетика Минздрава Армении, директора Центра медицинской генетики и первичного сохранения здоровья Тамары Саркисян.