Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 11-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել այս աշնանն Արցախում լիբանանահայ գործարար շրջանակների մասնակցությամբ տնտեսական ֆորում անցկացնելու ծրագրի, ինչպես նաև կրթական ու մարդասիրական ոլորտներում Լիբանանի հայ համայնքի և Արցախի փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել Լիբանանում և Մերձավոր Արևելքում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Կարո Քեբաբջյանը:
Բակո Սահակյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին նախանշված աշխատանքների իրականացման ուղղությամբ:

Президент НКР провел совещание по вопросам программы проведения в Арцахе экономического форума
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание по вопросам, касающимся программы проведения этой осенью в Арцахе экономического форума с участием армянских деловых кругов Ливана, а также сотрудничества между армянской общиной Ливана и Арцахом в образовательной и гуманитарной сферах.
С соответствующим докладом выступил Постоянный представитель Республики Арцах в Ливане и на Ближнем Востоке Каро Кебабджян.
Президент дал соответствующие поручения руководителям компетентных ведомств по осуществлению намеченных работ.