Չինական Syntszyan company-ն Հայաստանում կարող է գյուղմթերքների վերամշակման ոլորտում գործունեություն ծավալել
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է չինական Syntszyan company «Chen and Agrotechnology Co.LTD» ընկերության ղեկավար Լի Սիենմինին:
Ընկերությունը մասնագիտացված է գյուղատնտեսության ոլորտում և զբաղվում է նաև հայկական գյուղմթերքների արտահանմամբ:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ է խոսել հայ-չինական բարձր մակարդակի հարաբերությունների մասին, և ընդգծել, որ չինական մի շարք ընկերություններ արդեն իսկ ակտիվ գործունեություն են ծավալում հայաստանյան շուկայում:
Ընկերության ղեկավարի հետ քննարկելով համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, Արմեն Սարգսյանը քաջալերել է գործունեության ծավալել նաև գյուղմթերքների վերամշակման ոլորտում:

Китайская компания рассматривает возможность деятельности в сфере переработки армянской сельхозпродукции
13/04/2018 14:20
Президент Армении Армен Саркисян принял сегодня руководителя Синьцзянской компании «Chen and Agrotechnology Co.LTD» Ли Синьминя.
Китайская компания специализируется в сфере сельского хозяйства и занимается также экспортом армянской сельскохозяйственной продукции.
Президент Саркисян с удовлетворением отметил высокий уровень армяно-китайских отношений и подчеркнул, что ряд китайских компаний уже осуществляют активную деятельность в Армении.
Обсудив с руководителем компании перспективы расширения сотрудничества, Армен Саркисян предложил рассмотреть также возможность деятельности в сфере переработки сельскохозяйственной продукции.