14-օրյա քայլարշավի ընթացքում տեսանք տոկոսի տակ ճռռացող ժողովուրդ. Նիկոլ Փաշինյան
Ազատության հրապարակում մեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի՝ վարչապետի պաշտոնում հնարավոր նշանակման դեմ հանրահավաքը։
14-օրյա քայլարշավից հետո Նիկոլ Փաշինյանն այսօր վերադարձավ Երևան ու Ազատության հրապարակում հայտարարեց 4-օրյա հանրահավաքների մեկնարկը։
Նա հայտարարեց, որ իրենց արշավը ուղղված է Սերժ Սարգսյանի վարչապետության, ՀՀԿ-ի հուսալքության դեմ։
«Սա արշավ էր հանուն արժանապատվության, ընդդեմ արտագաղթի ու հանուն նոր կյանքի», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ 14 օրերի ընթացքում կատարել են 320 հազար քայլ՝ հանուն հայ ժողովրդի։
«Ի՞նչ տեսանք մենք. տեսանք կիսավեր ու կիսադատարկ գյուղեր, լքված ու չմշակվող վարելահողեր, աղբի մեջ կորած բնապատկերներ, ավերակ ճանապարհներ, տոկոսի տակ ճռռացող ժողովուրդ», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իմ քայլը» շարժման ղեկավարն ընդգծեց՝ քայլարշավի ընթացքում մարդիկ իրենց «աղաչել, խնդրել են, ավելի հաճախ պահանջել Հայաստանն ազատել ՀՀԿ-ի իշխանությունից»։

Никол Пашинян: В течение 14 дней мы видели народ, который «трещит» под грузом процентов
На площади Свободы в Ереване стартовал митинг против назначения Сержа Саргсяна на должность премьер-министра Армении.
После 14-дневного протестного шествия «Мой шаг» Никол Пашинян сегодня вернулся в Ереван и объявил о начале 4-дневных митингов на площади Свободы в Ереване.
Он заявил, что их шествие направлено против премьерства Сержа Саргсяна и Республиканской партии Армении.
«Это движение за достоинство, против миграции и во имя новой жизни», - сказал Никол Пашинян.
Никол Пашинян отметил, что в течение 14 дней было сделано 320 тыс. шагов во имя армянского народа.
«Что мы видели? Мы видели полуразрушенные и полупустые села, покинутые и необрабатываемые земли, погрязшую в мусоре природу, разрушенные дороги, «трещащий» под грузом кредитов и процентов народ», - заявил Никол Пашинян.
Лидер движения «Мой шаг» подчеркнул, что во время шествия «люди умоляли и просили требовать освободить Армению от власти РПА.