Քենիայի ԿԲ-ն արգելել է բանկերի աշխատել կրիպտոարժույթների հետ
Քենիայի կենտրոնական բանկը հրաման է արձակել, որով արգելում է երկրի առևտրային բանկերին աշխատել կրիպտոարտարժույթով և իրականացնել կրիպտոարժույթների հետ կապ ունեցող ընկերությունների հետ գործարքներ, հայտնում է Anycoin.news- ը:
Կենտրոնական բանկի ղեկավար Պատրիկ Նյորոգեն ասել է, որ նման սահմանափակումը համապատասխանում է աշխարհի այլ երկրների ֆինանսական կարգավորիչների կողմից ձեռնարկվող միջոցներին:
Նրա կարծիքով, կրիպտոարտարժույթները վտանգավոր են օգտատերերի անվտանգության համար` խարդախության,  գաղտնի տվյալների կորստի հնարավորության պատճառով, դրանք նաև հաճախ օգտագործվում են ֆինանսական բուրգներում:

Финансовый регулятор Кении запретил банкам работать с криптовалютами
Центральный банк Кении издал распоряжение, которое запрещает коммерческим банкам страны работать с криптовалютами и осуществлять транзакции с участием криптовалютных компаний, сообщает интернет-издание anycoin.news.
Глава Центробанка Патрик Ньороге заявил, что такое ограничение соответствует мерам, которые предпринимают финансовые регуляторы в других странах мира, если имеют сомнения в отношении виртуальных валют.
По его мнению, криптовалюты представляют собой риск для безопасности пользователей из-за возможности мошенничества, взлома и потери конфиденциальных данных, они также нередко используются в финансовых пирамидах.