Ես և Արցախի ժողովուրդը ողջունում ենք Ապրիլի 24-ին Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին միասնաբար հարգանքի տուրք մատուցելու առաջարկությունը. Բակո Սահակյան
23/04/2018 16:05
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի առաջարկությամբ, նախագահական նստավայրում այսօր կայացել է հանդիպում, որին մասնակցել են Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, վարչապետ Սերժ Սարգսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը, առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանը և Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը, տեղեկացնում են վարչապետի լրատվական ծառայությունից:
«Ես վստահ եմ, որ նման առաջարկը մեր ժողովրդի կողմից ընկալելի կլինի: Չափազանց կարևոր օր է, և մենք խնդիր ունենք հերթական անգամ աշխարհին ապացուցելու, որ մենք՝ հայերս, նպատակները և դեմ նպատակները, որոնք ունենք, կարող ենք նստել և տրամաբանական պայմանավորվածության գալ, դա անհրաժեշտ է: Եվ ես վստահ եմ, որ մենք լուծում կգտնենք»,- հանդիպմանն ասել է առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
ՀՀ  նախագահի այս առաջարկը ողջունել է նաև Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը.
«Եվ՛ ես, և՛ Արցախի ժողովուրդը ողջունում ենք Ձեր նախաձեռնությունը, և ավելի քան համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդը համարժեք կընկալի այս նախաձեռնությունը և կցուցաբերի այդ անհրաժեշտ վերաբերմունքը», - ասել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը:

И я, и народ Арцаха приветствуем предложение 24 апреля консолидировано воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян – Бако Саакян
23/04/2018 17:19
По предложению президента Армении Армена Саркисяна, в резиденции президента  сегодня состоялась встреча с участием Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, Его Святейшества Гарегина II, президента Республики Арцах Бако Саакяна, премьер-министра Армении Сержа Саргсяна, председателя Национального Собрания Ара Баблояна, первого вице-премьера Карена Карапетяна и председателя Общественного совета Армении Вазгена Манукяна.
Президент Армении Армен Саркисян призвал 24 апреля консолидировано и, оставив все разногласия, воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян
«Уверен, что подобное предложение будет воспринято нашим народом. Это чрезвычайно важный день и наша задача в том, чтобы в очередной раз доказать всему миру, что мы – армяне, со всеми за и против, можем сесть и прийти к логической договоренности, это необходимо. И я уверен, что мы найдем решение», - заявил на встрече первый вице-премьер Армении Карен Карапетян.
Предложение президента Армении приветствовал также президент Республики Арцах Бако Саакян.
«И я, и народ Арцаха приветствуем Вашу инициативу, и более чем уверен, что наш народ адекватно воспримет эту инициативу и проявит это необходимое отношение», - сказал президент Бако Саакян.