Նիկոլ Փաշինյանը Կարեն Կարապետյանին վաղը՝ 12։00-ին, հրավիրում է բանակցության
«Ինչպես և նախկինում, պատրաստակամություն ենք հայտնում շարունակել բանակցային գործընթացը մեր առաջարկած օրակարգի շրջանակներում», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ վաղը՝ ժամը 12։00-ին, Կարեն Կարապետյանին հրավիրում է «Մարիոթ» հյուրանոց՝ սկսելու բանակցային գործընթացի երկրորդ փուլը։
«Բայց, ինչպես ես ասացի, մենք ունենք մեկ կոնկրետ պայման՝ ինչպես և Սերժ Սարգսյանի հետ բանակցությունները, Կարեն Կարապետյանի հետ բանակցությունը նույնպես ծայրից ծայր պետք է տեղի ունենա լրագրողների ներկայությամբ», - հայտարարեց նա։

Никол Пашинян приглашает на переговоры Карена Карапетяна завтра, в 12:00
«Как и прежде, я заявляю о готовности продолжать переговорный процесс в рамках предложенной нами повестки», - сказал он.
Никол Пашинян заявил, что завтра, в 12:00, приглашает Карена Карапетяна в гостиницу «Армения Марриотт».
«Однако, как я сказал, у нас есть одно конкретное условие, как и переговоры с Сержем Саргсяном, переговоры с Кареном Карапетяном должны состояться в присутствии журналистов», - заявил он.
Никол Пашинян заявил, что не собирается вести переговоры с Республиканской партией Армении за закрытыми дверями.