Եթե Փաշինյանը պատրաստ է հանդիպել, մենք հաճույքով կհանդիպենք նրա հետ. Կոնստանտին Զատուլին
Պետական դումայի պատգամավորները պատրատ են հանդիպել Հայաստանի ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, այս մասին ռուսական լրատվամիջոցներին ասել է Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման ու հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի առաջին փոխնախագահ Կոնստանտին Զատուլինը:
«Մենք խնդրում ենք կազմակերպել հանդիպում «Ելք»-ի խմբակցության կամ խմբակցության ղեկավարների հետ, ինչպես նաև բոլոր մյուս խմբակցությունների հետ: Եթե Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է հանդիպել, մենք հաճույքով կհանդիպենք նրա հետ», - ասել է Կ. Զատուլինն` ավելացնելով.
«Որքանով հայտնի է, նա այսօր մեկնել է Երևանից, բայց եթե նա ցանկություն ունենա` մենք բացարձակապես չենք պատրաստվում հրաժարվել հանդիպումից»:

Затулин: Если Пашинян готов встретиться, мы встретимся с удовольствием с ним
Депутаты Госдумы готовы встретиться с лидером протестного движения в Армении Николом Пашиняном, заявил СМИ России первый зампред парламентского комитета по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин.
"Мы просим организовать нам встречу с фракцией или с руководством фракции "Елк", как, впрочем, со всеми другими фракциями. Если Никол Пашинян готов встретиться, мы встретимся с удовольствием с ним", - сказал К.Затулину.
"Насколько известно, он (Пашинян) сегодня уехал из Еревана, но если у него будет желание, мы совершенно не собираемся отказываться от встречи".