ՀՀԿ-ն ընդունում է իշխանությունը մենաշնորհելու սխալը. Դավիթ Հարությունյան
Իշխանության մենաշնորհումը և ուժեղացված ընդդիմության դերի թերագնահատումը եղել են իշխող Հանրապետական կուսակցության գլխավոր սխալները, մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ արդարադատության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Հարությունյանը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Կարծում եմ, որ հիմնական խնդիրն այն է, որ Հանրապետական կուսակցության կողմից չի հասկացվել մեկ քաղաքական կուսակցության՝ իշխանությունը մենաշնորհելու վտանգը: Սա մեր գլխավոր սխալն է, որը մենք ընդունում ենք», - ասել է նա:
«Երկրում ուժեղ ընդդիմության առկայությունը նշանակում է ուժեղ պետություն», - ընդգծել է Դ. Հարությունյանը:

Давид Арутюнян: Наша основная ошибка - непонимание опасности монополизации власти
Монополизация власти и недооценка роли усилившейся оппозиции стали главными ошибками правящей Республиканской партии Армении, заявил исполняющий обязанности министра юстиции республики Давид Арутюнян в субботу на брифинге в правительстве, передает ТАСС.
«Думаю, что основная проблема - непонимание с нашей стороны, со стороны Республиканской партии, опасности монополизации власти одной политической партией», - сказал Арутюнян.
«Это наша основная ошибка, которую мы признаем», - добавил он.
«Сильная оппозиция в стране означает сильное государство», - подчеркнул и.о. главы Минюста.
По его словам, именно монополизация власти стала причиной протестов. Арутюнян призвал не повторять прошлых ошибок.