Մենաշնորհների վերացումը ընդամենը ժամերի խնդիր է. Վարչապետի թեկնածու
Ազգային ժողովում շարունակվում է վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի ու ԱԺ պատգամավորներւի միջև հարց ու պատասխանը։
ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց, թե եթե Փաշինյանն ընտրվի վարչապետ, առաջին քալերը որո՞նք են լինելու մենաշնորհը վերացնելու հետ կապված, որպեզի ժողովրդի սպասելիքներն արդարանան։
Նիկոլ Փաշինյանն էլ պատասխանեց, որ մենաշնորհների վերացումը շատ երկար ժամանակ պետք է խլի։
«Հետևանքների խորքային առումով, այո, բայց զուտ ֆորմալ առումով ես կարծում եմ, որ մենաշնորհների վերացումը ընդամենը ժամերի խնդիր է», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ընդգծեց, թե եթե այսօր ինքն ընտրվի վարչապետ, վաղվանից որևէ ապրանքատեսակի գծով ներկրման արգելք չի լինելու։

Для ликвидации монополий не требуется длительного времени – кандидат в премьер-министры
На специальном заседании Национального Собрания Армении по вопросу выборов премьер-министра продолжаются вопросы и ответы между кандидатом в премьер-министры Николом Пашиняном и депутатами парламента.
Вице-спикер парламента Микаел Мелкумян поинтересовался у Никола Пашиняна, какие шаги он предпримет в случае избрания премьер-министром в направлении устранения монополий, чтобы оправдать ожидания народа.
Никол Пашинян ответил, что для ликвидации монополий не требуется длительного времени.
«В контексте глубоких последствий – да, однако, чисто в формальном смысле, считаю, что устранение монополий всего лишь вопрос часов», - сказал Никол Пашинян.
Он подчеркнул, что если будет избран премьер-министром, с завтрашнего дня не будет запрета на импорт каких-либо видов товаров.