«Հրապարակ». Գրիգոր Ավալյանը կա՛մ կզրկվի ԱԺ մանդատից, կա՛մ համաձայնության կգա Վարդանյանների հետ
«Հրապարակ» թերթը գրել է. «ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, «Գրանդ քենդիի» նախկին ֆինանսիստ Գրիգոր Ավալյանը երեկ վայր դրեց մանդատը: Նա երեկ չէր մասնակցում վարչապետի ընտրության հատուկ նիստին:
Մեր տեղեկություններով՝ Ավալյանը կոնֆլիկտ է ունեցել համաժողովրդական շարժմանը միացած «Գրանդ քենդիի» սեփականատերեր Վարդանյան եղբայրների հետ, որոնք պարտադրել են իրենց «քվոտայով» պատգամավոր դարձած Ավալյանին քվեարկել Փաշինյանին կողմ, սակայն նա չի ցանկացել դեմ գնալ ՀՀԿ խմբակցությանը, ասել է, որ եթե մի ուժի հետ ճանապարհ է անցել, չի կարող դավաճանել նրանց:
Եթե մեկ շաբաթվա ընթացքում չհրաժարվի իր դիմումից, կզրկվի ԱԺ մանդատից։ ՀՀԿ-ում հույս ունեն, որ Ավալյանին կհաջողվի համաձայնության գալ Վարդանյանների հետ»:

«Грапарак»: Григору Аваляну придется либо лишиться мандата, либо договориться с Варданянами
Газета «Грапарак» пишет, что депутат парламента от Республиканской партии Армении, бывший финансист компании «Гранд кенди» Григор Авалян вчера сложил свой депутатский мандат. Накануне он не участвовал на специальном заседании парламента по выборам премьер-министра.
«По нашим сведениям, у Аваляна был конфликт с присоединившимися к всенародному движению собственниками компании «Гранд кенди», братьями Варданян, которые и принудили ставшего по «их квоте» депутатом Аваляна проголосовать за Пашиняна. Однако Авалян он не захотел идти против фракции РПА и заявил, что не может предать силу, с которой прошел путь.
Если в течение недели он не откажется от своего заявления, то будет лишен депутатского мандата. В РПА надеются, что Аваляну удастся достичь согласия с Варданянами», - отмечает издание.