«Ժողովուրդ». ՀՀԿ իշխանությունը հեռանալուց առաջ որոշել է վրեժխնդիր լինել ապագա կառավարությունից
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Գործող կառավարությունը հեռանալուց առաջ որոշել է վերջին վատությունն անել երկրին` հնարավորինս դատարկելով պետական գանձանակը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` մի շարք նախարարություններ, օգտվելով ներքաղաքական վերջին ճգնաժամից, հասցրել են անխնա ծախսել տարեկան բյուջեով իրենց հատկացված գումարի առյուծի բաժինը: Որոշ նախարարությունների դեպքում ծախսը գերազանցել է բյուջեով տարեկան նախատեսված գումարի 50-70 տոկոսը: Նրանք անխնա ծախսել են նաև արտաբյուջետային միջոցների, պահուստային ֆոնդի գումարը: Մի կողմից իշխանությունը թողնելուց առաջ նախարարները որոշել են վերջին անգամ օգտվել պետական բարիքներից: Եվ բացի այդ` այսպես բավական անհարմար դրության մեջ են դնում ապագա կառավարությանը՝ առանց այն էլ բազմաթիվ խնդիրներին զուգահեռ` վերջինիս ժառանգություն թողնելով գրեթե դատարկ գանձանակ:
Հասկանալի է` ՀՀԿ իշխանությունը պատվով պարտվել չգիտի, ուստի հեռանալուց առաջ որոշել է այսկերպ վրեժխնդիր լինել երկրից, ժողովրդից, ապագա կառավարությունից՝ իրենց իշխանությունից հեռացնելու համար: Ինչպես հայտնի ֆիլմում էր ասված. «Նրանք վերցրել են հանրապետության փողերը և, հայդե՜, Փարիզ»»:

«Жоховурд»: Власть РПА до ухода их власти решила отомстить будущему правительству
Газета «Жоховурд» пишет, что действующее правительство решило до ухода нанести государству последний вред и по возможности опустошить казну.
«По сведениям издания, ряд министерств, воспользовавшись внутриполитическим кризисом, успели потратить нещадно львиную долю средств, предоставленных им годовым бюджетом. В случае некоторых министерств расходы превысили 50-70 процентов предусмотренной годовым бюджетом суммы. Они нещадно тратили также внебюджетные средства, средства резервного фонда. С одной стороны, министры решили до того, как оставить власть, воспользоваться в последний раз государственными благами. Кроме того, тем самым они ставят в довольно неприятное положение будущее правительство – оставляя последнему параллельно с различными проблемами почти пустую казну.
Понятно, что власть Республиканской партии не может достойно принять поражение, посему решила таким образом отомстить стране, народу, будущему правительству до ухода из власти. Как говорится в известном фильме: "Они забрали деньги республики и давай в Париж"», - пишет газета.