Ռուսներն ավելի հաճախ են սկսել վարկերից օգտվել
Վարկային միասնական բյուրոյի մասնագետների կարծիքով՝ Ռուսաստանի բնակիչները սկսել են ավելի հաճախակի վարկեր վերցնել: Այդպիսի հայտարարություն է արվել երկրի տարածքում գործող 600 բանկերի տվյալների վերլուծությունից հետո:
2018 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին տրամադրվել է 8 միլիոն վարկ կամ 1,59 տրիլիոն ռուբլի: Աճի միտում են գրանցել քարտերով վարկերը, որոնցից տրամադրվել է ավելի քան 2 միլիոն հատ: Աճել է նաև հիփոթեքային վարկերի թիվը: Այս տարվա ընթացքում բանկային կազմակերպությունները 260 նման վարկ են ձևակերպել, որի շրջանակում վճարվել է 500 միլիարդ ռուբլի:

Россияне стали чаще брать кредиты
Специалисты Объединённого кредитного бюро сообщают, что россияне стали чаще брать кредиты. Такое заявление было сделано на основе анализа данных 600 российских банков.
С января по май 2018 года в России было выдано 8 миллионов кредитов на общую сумму 1,59 триллиона рублей. Наиболее растущим сегментом этой сферы являются кредитные карты. Их было выдано более двух миллионов с начала года.
Увеличилось и количество обращений по ипотечному кредитованию. За нынешний год банковские организации выдали 260 займов на сумму более 500 миллиардов рублей.