Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն մայիսի 8-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ:
«Մեծարգո՛ պարոն Փաշինյան,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Հուսով եմ, որ Ձեր կողմից ձևավորված կառավարությունը կշարունակի անել հնարավորը հայոց անկախ պետականության զորացման, ժողովրդի պաշտպանունակության ամրապնդման, բնակչության կենսամակարդակի բարձրացման, հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցության, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի և հայ ժողովրդի»։

Президент НКР поздравил Никола Пашиняна по случаю избрания премьер-министром Армении
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю избрания премьер-министром Республики Армении.
«Многоуважаемый господин Пашинян!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас с избранием на высокую и ответственную должность премьер-министра Республики Армения.
Надеюсь, что сформированное Вами правительство продолжит делать все возможное для усиления армянской независимой государственности, укрепления обороноспособности республики, повышения жизненного уровня народа, расширения и углубления взаимодействия двух армянских государств, триединства Армения-Арцах-Диаспора.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов во благо  нашей Родины и армянского народа».