«Ժողովուրդ». Պետական աշխատողներ մեծ թափով կլքեն ՀՀԿ-ն
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, համաժողովրդական շարժման առաջին իսկ օրերից ՀՀԿ-ից լուրջ արտահոսք է սկսվել. այս օրերին շատ շատերը հրաժարվում են ՀՀԿ անդամությունից` պատռելով իրենց կուսակցական տոմսերը: Ավելին` առաջիկայում չի բացառվում, որ ՀՀԿ-ն հայտնվի ֆինանսական խնդիրների առաջ: Ի վերջո, մինչև հիմա ՀՀԿ-ն ֆինանսավորում էին պաշտոնյաներն ու հայտնի գործարարները, բայց նրանք հազիվ թե ֆինանսավորեն ՀՀԿ-ին, երբ տեսնեն, որ այն այլևս իշխանություն չէ:
Դե յուրե իշխանությունից զրկվելուց հետո էլ ավելի մեծ թափով ՀՀԿ-ն կլքեն պետական աշխատողները, որոնց ժամանակին ստիպողաբար էին կուսակցականացրել, և որոնք դեռ երկմտում են՝ անե՞ն վճռական քայլը, թե՞ ոչ»:
Միայն թե ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում հայտարարել է, թե իրենք հանգիստ են տանում կատարվածը. «Չեմ կարծում, որ մի քանի հազար անձ կուսակցության շարքերը կլքի: …Կարող է` գնան, կարող է` նաև գնան, ինչ-որ ժամանակ գա, նորից գան: Բայց կուսակցությունն ունի իր հզոր անդամները, որոնք մշտապես գործելու են և մնալու են կուսակցության մեջ»:

«Жоховурд»: Госслужащие, возможно, начнут покидать ряды РПА
Газета «Жоховурд» пишет, что с первых дней всенародного движения из Республиканской партии Армении начался большой отток, многие отказываются в эти дни от членства в РПА и рвут свои партийные книжки. Более того, в ближайшее время не исключается, что РПА окажется перед финансовыми проблемами. В конце, концов, до сих пор РПА финансировали  должностные лица и известные бизнесмены, однако они вряд ли будут финансировать эту партию, когда увидят, что она больше не находится во власти.
«Де-юре после лишения власти с большим размахом РПА начнут покидать государственные служащие, которые в свое время принудительно вступили в партию, и которые еще сомневаются, сделать решительный шаг или нет», - отмечает газета.
Заместитель председателя РПА Галуст Саакян заявил в беседе с корреспондентом издания, что они относятся к произошедшему спокойно: «Не думаю, что несколько тысяч человек покинут партию. … Могут уйти, могут даже уйти, а спустя какое-то время снова вернуться. Но в РПА есть свой сильный костяк, люди, которые всегда останутся в партии».