Արարատ Միրզոյանն ու Լենա Նազարյանը երաշխավորություն են ներկայացրել Գարեգին Չուգասզյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ
Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Արարատ Միրզոյանն ու Լենա Նազարյանը երաշխավորություն են ներկայացրել «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Գարեգին Չուգասզյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ։
«Ես և Լենա Նազարյանը երաշխավորություն ներկայացրեցինք Գարեգին Չուգասզյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ», -Facebook-յան իր էջում գրել է Միրզոյանը։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 24-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և ոստիկանության աշխատակիցների փոխգործակցության և համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Երևանի Աթենքի փողոցում հայտնաբերվել և ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն բերման է ենթարկվել Գարեգին Չուգասզյանը։
57-ամյա Չուգասզյանը 2016 թվականի հուլիսիսց հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ զանգավածային անկարգություններ կազմակերպելու հատկանիշներով, խափանման միջոցը՝ կալանք։

Арарат Мирзоян и Лена Назарян ходатайствуют об изменении меры пресечения в отношении Гарегина Чугасзяна
Депутаты Национального Собрания Армении от фракции «Елк» Арарат Мирзоян и Лена Назарян ходатайствуют об изменении меры пресечения в отношении члена «Учредительного парламента» Гарегина Чугасзяна.
«Я и Лена Назарян подали ходатайство об изменении меры пресечения в отношении Гарегина Чугасзяна», - написал на своей странице в своем Facebook Мирзоян.
Напомним, сотрудники полиции и Службы национальной безопасности Армении в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий 24 апреля обнаружили Гарегина Чугасзяна на ул. Атенка в Ереване и подвергли приводу в главное управление уголовного розыска полиции.
57-летний Гарегин Чугасзян был объявлен в розыск с июля 2016 года, он обвиняется в подготовке массовых беспорядков в Ереване, в качестве меры пресечения в его отношении избран арест.