«Հրապարակ». Շիրակ Թորոսյանին կստիպեն վայր դնել մանդատը
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի՝ վարչապետ ընտրվելուց առաջ ՀՀԿ-ում որոշել են հրաժարականների շքերթ կազմակերպել՝ թաղապետերով, մարզպետներով, փոխնախարարներով։ Բոլորը դիմումներ են գրել, սակայն հետո մտքափոխվել են։
«Վերջին տարիներին ով ասես մտավ կուսակցություն, ոչ մեկին այդպես էլ չհանեցինք ճիշտ ժամանակին ու ճիշտ պահին, արդյունքն էլ եղավ այն, որ ժամանակին գաղափարախոսական թիվ մեկ ուժը վերածվեց մականունավորների և օլիգարխների կուսակցության։ Հիմա պետք է ազատ թողնել։ Նրանք, ովքեր գաղափարի համար են մեզ միացել, կմնան, ովքեր ոչ, Աստված իրենց հետ, կուսակցությունն էլ կմաքրվի», - բացատրել է ՀՀԿ-ականներից մեկը։
Այսօր, երեկոյան 6-ին ՀՀԿ խորհրդի նիստ է լինելու, քննարկելու են վարչապետի քվեարկության օրը ՀՀԿ-ականների պահվածքը։ Ի դեպ, հնարավոր է Շիրակ Թորոսյանին ստիպեն վայր դնել մանդատը»։

«Грапарак»: Ширака Торосяна заставят сложить депутатский мандат
Газета «Грапарак» пишет, что до избрания Никола Пашиняна премьер-министром в Республиканской партии решили организовать парад отставок с участием руководителей административных общин, губернаторов, заместителей министров. Все написали заявления, однако потом передумали.
«В последние годы кто попало вступал в партию, мы так и не успели своевременно никого исключить, а результатом стало то, что считающаяся в свое время самой идеологической политическая сила превратилась в партию олигархов и людей с прозвищами. Сейчас нужно дать свободу. Те, кто присоединился к нам из-за идеологии, останутся, а те, кто нет, пусть уходят, как раз партия очистится», - сказал один из представителей РПА.
Сегодня вечером, в 18:00,  состоится заседание Совета РПА, на котором будет обсуждаться поведение представителей партии в день голосования по кандидатуре премьер-министра. Кстати, возможно, Ширака Торосяна заставят сложить депутатский мандат.