«Ժողովուրդ». Տարոն Մարգարյանի պաշտոնանկությունը սարերի հետևում չէ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` երեկ հանդիպել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը: Չնայած Ծառուկյանը բազմիցս հայտարարել է, թե իրենք Փաշինյանին սատարում են առանց նախապայմանների, սակայն հստակ է, որ ԲՀԿ-ն իրականում մեծ հավակնություններ ունի:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` հանդիպումից հետո հստակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել դեռևս միայն 4 նախարարական պորտֆելի մասին: Դրանք են՝ արտակարգ իրավիճակների, էներգետիկ և բնական ենթակառուցվածքների, տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և բնապահպանության նախարարությունները: Չի բացառվում` ԲՀԿ-ին տրվող պորտֆելներն ավելանան:
Ի վերջո, սպորտի նախարարները մշտապես եղել են Գագիկ Ծառուկյանի թիմակիցները, և, ամենայն հավանականությամբ, այս անգամ ևս այդ պորտֆելը կրկին կտրվի ԲՀԿ-ին:
Մեր տեղեկություններով` Փաշինյանն ու Ծառուկյանը նաև քննարկել են Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարների պաշտոնները բաժանելու հարցը, իսկ սա նշանակում է, որ Տարոն Մարգարյանի պաշտոնանկությունը սարերի հետևում չէ:

«Жоховурд»: Отставка Тарона Маргаряна уже не за горами
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера состоялась встреча между премьер-министром Николом Пашиняном и председателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном. Несмотря на то, что Гагик Царукян неоднократно заявлял о том, что они поддерживают Никола Пашиняна без предусловий, однако очевидно, что в действительности у «Процветающей Армении» есть свои претензии.
По сведениям издания, после встречи достигнута четкая договоренность только по 4 министерским портфелям.
«Это – МЧС, министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов, министерство транспорта, связи и информационных технологий. Не исключается, что число портфелей партии «Процветающая Армения» увеличится.
В конце концов, должность министра спорта всегда занимали члены команды Гагика Царукяна и, по всей видимости, в этот раз портфель также достанется «Процветающей Армении».
По нашим сведениям, Пашинян и Царукян обсудили также вопрос разделения должностей глав административных общин Еревана, а это означает, что отставка Тарона Маргаряна уже не за горами», - пишет газета.