Հեյդար Ալիևը հրադադար խնդրելու խոհեմություն ունեցավ, Ադրբեջանի ժողովուրդը կարող է հույս ունենալ, որ խոհեմությունը փոխանցվում է ժառանգաբար. Տիգրան Բալայան
Ադրբեջանի ժողովուրդը կարող է հույս ունենալ, որ խոհեմությունն անցնում է ժառանգաբար, քանի որ Ադրբեջանի նախկին նախագահ Հեյդար Ալիևը ժամանակին այնքան խոհեմություն ունեցավ, որ հրադադար խնդրի, Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Նա անդրադարձել է Հեյդար Ալիևի ծնդդյան 95-ամյակի միջոցառման ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի արված հայտարարությանը, թե «Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը բանակցությունների առարկա չէ և Ադրբեջանի դրոշը բարձրանալու է Շուշիում և Ստեփանակերտում»:
«Սիմվոլիկ է, որ այս հայտարարությունն արվել է մի մարդուն նվիրված միջոցառման ժամանակ, ով նույն կերպ էր մտածում ու լիովին տապալվեց: Նույն ճակատագիրը սպասվում է նաև իր որդուն: Հայրը կանգ առնելու ու հրադադար խնդրելու բավարար խոհեմություն ունեցավ: Ադրբեջանի ժողովուրդը կարող է հույս ունենալ, որ խոհեմությունը ժառանգաբար փոխանցվում է», - նշել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:

Народ Азербайджана может надеятся, что мудрость передается по наследству, так как у Гейдара Алиева хватило мудрости остановиться и попросить перемирия. Тигран Балаян
11/05/2018 12:07
Народ Азербайджана может надеятся, что мудрость передается по наследству, так как у Гейдара Алиева хватило мудрости остановиться и попросить перемирия, обявил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян комментируя заявление Илхама Алиева.
Президент Азербайджана на церемонии, посвященной 95-летнему юбилею Гейдара Алиева заявил, что «азербайджанский флаг будет поднят в Шуше и Ханкенди».
«Символично, что заявление сделано на мероприятии, посвященному человеку, который думал также и потерпел полное фиаско. Та же участь ждет и сына. У отца хватило мудрости остановиться, попросить перемирия. Народ Азербайджана может надеятся, что мудрость передается по наследству»,- написал в Twitter Тигран Балаян