Bank of America. Կրիպտոարժույթներից օգտվում են վատ տղաները
Կրիպտոարժույթների հիմնական խնդիրը՝ ոչ թափանցիկ լինելու մեջ է, ինչն էլ սահմանափակում է դրանց կիրառմամբ հանցավոր գործունեությունները կանխելու բանկերի գործառույթը, հայտարարել է Bank of America-ի տեխնիկական տնօրեն Քեթի Բեսսանթը:
«Ինչպես վճարային համակարգ, կարծում եմ, այն խնդիրներ է ստեղծում, քանի որ բանկային պրակտիկայում ուղարկողի և ստացողի շփումները հիմնված են թափանցիկության վրա: Կրիպտոարժույթներով գործարքներն այդ գաղափարից դուրս են», - ասել է նա:
Քեթի Բեսսանքի խոսքով՝ կրիպտոարժույթների մուտքը բանկային համակարգ հնարավոր է միայն թափանցիկության երաշխիքների ապահովմամբ:
«Վատ տղաներին գտնելու գործով զբաղվելով՝ մենք հիմնվում ենք ֆինանսական համակարգում թափանցիկության վրա, իսկ կրիպտոարժույթները հակասում են դրան», - հավելել է Բեսսանթը:

Bank of America: криптовалютами пользуются плохие парни
Основная проблема криптовалют в том, что они непрозрачны и это ограничивает возможности банков по предотвращению преступной деятельности с их использованием. Об этом в интервью CNBC заявила технический директор финансового конгломерата Bank of America (BoA) Кэти Бессант.
«Как платежная система, я думаю, они создают проблемы, потому что основа банковской системы состоит в прозрачности между отправителем и получателем, а криптовалюты разработаны таким образом, чтобы не вписываться в эту парадигму и быть непрозрачными», — сказала она.
По словам Кэти Бессант, внедрение криптовалют в банковскую систему невозможно без обеспечения их финансовой прозрачности.
«Занимаясь поимкой плохих парней, мы полагаемся на прозрачность финансовой составляющей денег. Криптовалюты – противопоставление этой прозрачности», — добавила она.