«Հրապարակ». ՍԴ-ում ԱԺ ընդդիմության թեկնածուն փաստաբան Վահե Գրիգորյանն է
«Հրապարակ»-ը գրում է. «ՀՀԿ-ի դեմ պայքարը չի ավարտվելու Շիրակի համալսարանի, թիվ 11 դպրոցի, Երևանի քաղաքապետարանի դեմ պայքարով։ Անհանդուրժողականությունը հասնելու է վերև, ընդհուպ՝ Սահմանադրական դատարան։
Հենց այնպես չէր, որ ԱԺ ընդդիմությունը թույլ չտվեց Էմիլ Բաբայանին դառնալ ՍԴ անդամ․ նա իր թեկնածուն ունի՝ ի դեմս փաստաբան Վահե Գրիգորյանի, որը վերջին տարիներին ապրում է Անգլիայում և մարտի 1-ի գործերով ՄԻԵԴ դիմումներ է ներկայացրել։ Սկզբում կդարձնեն ՍԴ անդամ, ապա՝ ՍԴ նախագահ։ Որոշել են Հրայր Թովմասյանի վրա բարոյական ճնշումն այնքան մեծացնել, որ հրաժարականի դիմում տա»։

«Грапарак»: У оппозиции есть свой кандидат в члены Конституционного суда
Газета «Грапарак» пишет, что борьба против Республиканской партии не завершится акциями против ректора Ширакского государственного университета, школы имени Монте Мелконяна №11 и мэрии Еревана. Нетерпимость дойдет и до верхов, вплоть до Конституционного суда Армении.
«Неслучайно, что оппозиция не позволила Эмилю Бабаяну стать членом Конституционного суда: у нее есть свой кандидат в лице адвоката Ваге Григоряна, который в течение последних лет живет в Англии и представлял в Европейский суд по правам человека жалобы по делам 1 марта. Вначале он станет членом Конституционного суда, а затем – председателем КС. Решено усилить психологическое давление на Грайра Товмасяна, чтобы он подал в отставку», - отмечает издание.