Շաբաթվա ընթացքում նկատվել են սահմանափակ քանակությամբ հակառակորդի տեղաշարժեր. ՊԲ
Մայիսի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն, այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ընդհանուր առմամբ, անցնող շաբաթվա ընթացքում հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում հակառակորդի թիկունքում` հիմնականում կենտրոնացման շրջաններում, նկատվել են նաև սահմանափակ քանակությամբ տեղաշարժեր, ինչին պաշտպանության բանակի դիրքապահ անձնակազմը աչալրջորեն հետևել ու պահել է վերահսկողության ներքո:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում զգոնության բարձր մակարդակով իրականացնել մարտական ծառայություն:

Минобороны Карабаха: За неделю ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 150 раз
В период с 6 по 12 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск обстановка была относительно стабильной, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
В общей сложности, в течение минувшей недели на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 150 раз. При этом противник произвел в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Помимо вышеуказанных нарушений, в течение недели в тылу ВС Азербайджана, в основном в зонах их дислокации, наблюдались и ограниченные перемещения, передовые подразделения Армии обороны Арцаха бдительно следили за всем этим, держали ситуацию под контролем.