Հայաստանյան նոր բիզնես դուետ է ձևավորվում՝ Գագիկ Բեգլարյան–Միհրան Պողոսյան. «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրել է. «Հայաստանյան նոր բիզնես դուետ է ձևավորվում՝ Գագիկ Բեգլարյան–Միհրան Պողոսյան (Քեթրինի Միհրան): Սակայն նախահեղափոխական Հայաստանի այս օլիգարխները որոշել են այսուհետ աշխատել ոչ թե Հայաստանում, այլ Վրաստանում:
«Փաստ» օրաթերթի ունեցած տեղեկություններով, ընդհատակ անցած այս հանրապետականները (կամ՝ արդեն նախկին հանրապետականները) Մենգրելիայում ու Աջարիայում մեծ ներդրումներ են արել ջերմոցային տնտեսության և խաղային բիզնեսի մեջ: Փաստորեն արդեն երևում է, թե ուր են գնալու Հյուսիս–հարավ՝ դարի շինարարության գումարները:
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Բեգլարյանը երկար տարիներ եղել է ՀՀ կապի և տրանսպորտի նախարար և այդ ժամանակահատ­վածում շահագործման է հանձնվել Հյուսիս–հարավ ավտոմայրուղու ընդամենը... 30 կմ հատված, որը կազմում է ընդհանուր երկարության ընդամենը 6–7 տոկոսը»:

«Паст»: В Армении формируется новый бизнес дуэт Гагик Бегларян – Мигран Погосян
Газета «Паст» пишет, что в Армении формируется новый бизнес дуэт Гагик Бегларян – Мигран Погосян. Однако эти олигархи предреволюционной Армении решили впредь вести бизнес не в Армении, а в Грузии.
По сведениям издания, ушедшие в подполье эти представители Республиканской партии Армении (или уже бывшие представители РПА) осуществили крупные инвестиции в игорный бизнес и тепличное хозяйство в Мегрелии и Аджарии. Фактически уже просматривается, куда идут средства, выделенные на строительство века – автомагистраль «Север-Юг».
Напомним, Гагик Бегларян занимал долгие годы пост министра транспорта и связи, и именно в этот период был сдан в эксплуатацию участок дороги «Север-Юг» длиной всего лишь 30 км, что составляет только 6-7% от общей протяженности магистрали», - пишет газета.