«Ժամանակ». Պոշտոնանկություններ՝ ԱԻՆ-ում
«Ժամանակ» թերթը գրել է. ««Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ արտակարգ իրավիճակների նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը պատրաստվում է աշխատանքից ազատել ԱԻՆ ստորաբաժանում համարվող փրկարար ծառայության տնօրեն գեներալ-մայոր Մուշեղ Ղազարյանին: Վերջինս ԱԺ պատգամավոր գեներալ Մանվել Գրիգորյանի հովանավորյալն է:
Մեր տեղեկություններով՝ Ղազարյանը կարող է նաև աստիճանազրկվել, քանի որ նրա կենսագրության մեջ գրված է, որ նա 1999թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը՝ ստանալով իրավաբանի որոկավորում, սակայն պարզվել է, որ նրա ներկայացրած դիպլոմը կեղծ է, իսկ գեներալը չի կարող կեղծարար լինել:
Հրաչյա Ռոստոմյանը աշխատանքից կազատի նաև փրկարար ծառայության պետի տեղակալ, ոստիկանապետի նախկին տեղակալ Ներսես Նազարյանին»:

«Жаманак»: В МЧС Армении намечаются отставки
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что министр по чрезвычайным ситуация Грачья Ростомян собирается уволить с работы директора Спасательной службы МЧС, генерал-майора Мушега Казаряна, который является протеже депутата парламента генерала Манвела Григоряна.
«По нашим сведениям, Казарян может быть также понижен в звании, поскольку в его биографии написано, что он в 1999 году закончил юридический факультет Ереванского государственного университета, получив квалификацию юриста, однако выяснилось, что представленный им диплом фальшивый, а генерал не может быть фальсификатором.
Грачья Ростомян освободит от должности также заместителя начальника Спасательной службы, бывшего заместителя начальника полиции Нерсеса Назаряна», - отмечает издание.