«Ժամանակ». Ռուբեն Ռուբինյանը փոխարտգործնախարար կնշանակվի
«Ժամանակ» թերթը գրել է, որ իր տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Ռուբեն Ռուբինյանը կարող է նշանակվել արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ:
Ռուբինյանը 2006-2010թթ.-ին սովորել է Երևանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետում։ 2010-2011թթ.-ին սովորել է Լոնդոնի համալսարանական քոլեջում (UCL)՝ ստանալով «քաղաքականություն և անվտանգություն» մասնագիտացման մագիստրոսի կոչում։ 2011-2012թթ.-ին սովորել է Լեհաստանի Յագելոնյան համալսարանում՝ ստանալով «եվրոպագիտություն» մասնագիտացման մագիստրոսի կոչում։
Թերթը հիշեցնում է, որ նա «Հանուն Հայաստան պետության» ճակատի համակարգողներից՝ Կարապետ Ռուբինյանի որդին է:

«Жаманак»: Рубен Рубинян может быть назначен замминистра иностранных дел
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что член правления партии «Гражданский договор» Рубен Рубинян может быть назначен заместителем министра иностранных дел.
Рубен Рубинян в 2006-2010гг. учился на факультете международных отношений Ереванского государственного университета. В  2010-2011гг. в университетском колледже Лондона (UCL), получив степень магистра по специальности «политика и безопасность». В 2011-2012гг. учился в Ягеллонском университете Польши, получив степень магистра по специальности «европоведение».
Издание напоминает о том, что Рубен Рубинян сын одного из координаторов фронта «Во имя государства Армения» Карапета Рубиняна.