Վարդան Եղիազարյանն ազատվել է փոխոստիկանապետի պաշտոնից. նշանակվել են նոր փոխոստիկանապետեր
ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանն ազատվել է աշխատանքից, այս մասին Aysor.am-ի տեղեկությունները հաստատեց Ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության և լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը:
Նա նաև փոխանցեց, որ եղել է փոխոստիկանապետերի նշանակում, որոնց այսօր ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը ներկայացրել է ղեկավար կազմին:
Առաջին փոխոստինապետ է նշանակվել Արման Սարգսյանը, ով մինչ այս զբաղեցրել է քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Փոխոստիկանապետ է նշանակվել նաև Հովհաննես Քոչարյանը, ով մինչ այս զբաղեցրել է ոստիկանության շտաբի պետի պաշտոնը:

Вардан Егиазарян освобожден от должности замначальника полиции: назначены новые заместители
Заместитель начальника полиции Вардан Егиазарян освобожден от занимаемой должности. Эту информацию подтвердил Aysor.am начальник отдела аналитики, информации и по связям со СМИ полиции Эдгар Джаноян.
Он также сообщил, что уже назначены заместители начальника полиции, которых сегодня Валерий Осипян представил руководящему составу.
Первым заместителем начальника полиции назначен Арман Саркисян, который до этого занимал должность первого заместителя начальника Главного управления уголовного розыска.
Заместителем начальника полиции назначен также Ованнес Корчарян, который занимал до этого должность начальника штаба полиции.