ՉԻ. Վովա Գասպարյանի թիմակիցները կարգով-շարքով լքում են համակարգը
«Չորրորդ իշխանություն» թերթը գրում է. «Նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի թիմակիցները հերթով լքում են համակարգը։ Աշխատանքից ազատվելու դիմում է գրել նաև նրա փեսան՝ Ալիկ Մարգարյանը, որը կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության (6-րդ վարչություն) պետի առաջին տեղակալն է։ Նրան Գասպարյանը բերել էր ռազմական ոստիկանությունից։ Նշենք, որ Ալիկ Մարգարյանը ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի հորաքրոջ որդին է, նա ոստիկանությունում իր գործունեությամբ չի զիջել թիկնապահ Արշակին։ Եթե վերջինս ձեռքի տակ էր պահում ճանապարհային ոստիկանության համակարգը, ապա Վլադիմիր Գասպարյանի փեսան կուրացիա էր անում քրեական հատվածը, միլպետներ և վարչության պետեր էր նշանակում, ազատում։
Այժմ, փաստորեն, Ալիկ Մարգարյանի օդերը փակվել են, դրա համար էլ որոշել է դիմում գրել։ Մի բացահայտում ևս. Մարգարյանի սանիկը Ռոմիկ Կիրակոսյանն է՝ ոստիկանության Կոտայքի մարզայի վարչության պետը, որը 4-5 տարվա ընթացքում կապիտանից դարձել է գնդապետ, միշտ զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ՝ չնայած իր անվան հետ կապվող սկանդալային պատմություններին։
Մեր տեղեկություններով` վերջինս դեռ չի շտապում աշխատանքից ազատման դիմում գրել՝ որպես գասպարյանական թիմի վերջին մոհիկան, սակայն քավորի բացակայությամբ ինչպես է շարունակելու պաշտոնավարել, դեռ հայտնի չէ»։

«Чоррорд ишханутюн»: Соратники Владимира Гаспаряна уходят из системы
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет, что соратники бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна по очереди уходят из системы. Заявление об освобождении от занимаемой должности подал также его зять – первый заместитель начальника управления по борьбе с организованной преступностью (6-ое управление) Алик Маргарян.
«Его Владимир Гаспарян привел из военной полиции. Отметим, что Алик Маргарян –   племянник депутата парламента Самвела Алексаняна и своей деятельностью в полиции не уступал охраннику начальника полиции Аршаку. Если последний держал под своим контролем систему дорожной полиции, то зять Владимира Гаспаряна курировал криминальный участок,  назначал и освобождал от работы начальников отделов и управлений полиции.
Крестник Маргаряна – Ромик Киракосян – начальник областного отделения полиции Котайка, который за 4-5 лет продвинулся со звания капитана до полковника, всегда занимал руководящие должности, несмотря на скандальные истории, связанные с его именем.
По нашим сведениям, он не намерен подавать в отставку как «последний могикан» гаспаряновской команды, однако как он собирается работать в условиях отсутствия крестного отца – непонятно», - пишет газета.