«Հրապարակ». ՊՆ-ում կադրային փոփոխությունները դեռ առջևում են
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ Վիգեն Սարգսյանի հետ պաշտպանության նախարարությունից հեռացել են նրա օգնականը, խորհրդականը, 2 տեղակալները, աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալը:
«Նրա թիմակիցներից առայժմ աշխատում են աուդիտի պետը և տեղեկատվական վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը: Չի բացառվում, որ վերջինս ևս հեռանա մայիսի 28-ի միջոցառումներից հետո, քանի որ մշտապես շեշտել է, որ ինքը Սարգսյանի թիմի ներկայացուցիչ է:
Դավիթ Տոնոյանն էլ ԱԻՆ-ից բերել է նրանց, ում տարել էր ՊՆ-ից՝ 3-4 օգնականի: Նոր տեղակալներ դեռ չեն նշանակել, տարբեր մարդիկ են գնում-գալիս, սակայն դեռ պարզ չէ, թե ով կլինի:
Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմական վարժարանի տնօրեն Վիտալիկ Ոսկանյանին էլ նշանակել է հատուկ հանձնարարությունների գծով խորհրդական: ՊՆ-ում համոզված են, որ կադրային փոփոխությունները դեռ առջևում են, սպասում են 100-ամյակի միջոցառումների ավարտին, կառավարության վերջնական ձևավորմանը», - գրում է թերթը:

«Грапарак»: Кадровые перестановки в Минобороны еще предстоят
Газета «Грапарак» пишет, что вместе с Вигеном Саркисяном из министерства обороны ушли его помощник, советник, двое заместителей, заместитель руководителя аппарата.
«Из членов его команды пока работают начальник департамента внутреннего аудита и начальник управления информации и связей с общественностью  Геворк Алтунян. Не исключается, что после мероприятий 28 мая он также уволится, поскольку постоянно отмечалось, что он представитель команды Вигена Саркисяна.
Давид Тоноян привел из МЧС тех, кого забрал с собой из Минобороны – 3-4 помощников. Новые заместители пока не назначены, приходят-уходят разные люди, однако пока неясно, кто будет назначен.
Начальник военно-спортивного лицея имени Монте Мелконяна Виталий Восканян назначен советником по особым поручениям. В министерстве обороны уверены, что кадровые перестановки еще предстоят: ждут завершения мероприятий по случаю 100-летия и окончательного формирования правительства», - пишет издание.