«Ժողովուրդ». Քարտուղարը պետք է լինի հայամետ. Արմեն Գրիգորյան
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մինչև թավշյա հեղափոխությունից հետո պաշտոնը ստանձնելն աչքի էր ընկնում հակառուսական, հակապուտինյան հայտարարություններով:
Երեկ «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում, պատասխանելով հարցին, թե ՌԴ նկատմամբ մոտեցումներն արդյոք փոխվել են, Գրիգորյանը պատասխանել է. «Այո՛, փոխվել է: Հիմա ես ԱԱԽ քարտուղարն եմ և ներկայացնում եմ ոչ թե իմ, այլ՝ մի շարք անձանց շահերը: Կարծում եմ` ԱԽ քարտուղարը պետք է լինի հայամետ»:
Նա նշել է, որ կիսում է հայ-ռուսական հարաբերությունների խորացման մասին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տեսակետները: Իսկ հարցին, թե ՌԴ-ում ոմանք անհանգստացած են` ՀՀ կառավարության կազմում նախկինում հակառուսական դիրքորոշմամբ հայտնի անձանց հայտնվելով, Գրիգորյանը պատասխանել է. «Մարդիկ կան, ովքեր ուղղակի քննադատական մոտեցում են ունեցել, բայց հակառուսական ասելը մի փոքր չափազանցված է: Ես, օրինակ, հանդիպում եմ ունեցել Պատրուշևի հետ, և շատ ջերմ, շատ ադեկվատ, բարձր մակարդակի հանդիպում է եղել: Եվ այդ մասով որևէ անհանգստություն, որևէ խոսք չի եղել»»:

«Жоховурд»: Секретарь Совбеза должен быть проармянским – Армен Григорян
Газета «Жоховурд» пишет, что секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян до назначения на должность после бархатной революции бросался в глаза антироссийскими, антипутинскими заявлениями.
Вчера в беседе с корреспондентом издания, отвечая на вопрос, изменились ли подходы к РФ, Армен Григорян ответил: «Да, изменились. Сейчас я секретарь Совета безопасности и представляю не свои интересы, а интересы ряда людей. Считаю, что секретарь Совбеза должен быть проармянским».
Он отметил, что разделяет точку зрения премьер-министра Никола Пашиняна об углублении армяно-российских отношений. На замечание, что в России некоторые обеспокоены появлением в правительстве Армении известных в прошлом лиц с антироссийской позицией, Армен Григорян ответил: «Есть люди, у которых был просто критический подход, но говорить антирусский – немного преувеличено. Я, к примеру, встречался с Патрушевым, и эта встреча была очень теплой, очень адекватной, на высоком уровне. И относительно этого никакой обеспокоенности, никакой речи не было».