ԱՄՆ-ը որոշել է չընդլայնել ԿԺԴՀ-ի դեմ սահմանված պատժամիջոցները
Սպիտակ տունը որոշում է ընդունել Հյուսիսային Կորեայի նկատմամբ նոր պատժամիջոցների սահմանումը հետաձգել ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի և ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հավանական հանդիպման շուրջը շարունակվող բանակցությունների ֆոնին, հայտնել է The Wall Street Journal թերթը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
Սպիտակ տունը պատրաստ էր նոր պատժամիջոցների մասին հայտարարելու արդեն մայիսի 29-ին, բայց մայիսի 28-ին անորոշ ժամանակով հրաժարվել է այդ միջոցներից, նշել է թերթի զրուցակիցներից մեկը:
ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարարությունը, The Wall Street Journal -ի աղբյուրների տվյալով՝ պատրաստել էր պատժամիջոցների փաթեթ՝ ուղղված շուրջ 30 անձանց դեմ: Ցուցակում տեղ էին գտել, մասնավորապես, Ռուսաստանի և Չինաստանի կազմակերպություններ:

США решили не расширять санкции против КНДР
Белый дом принял решение отложить введение новых санкций в отношении Северной Кореи на фоне продолжающихся переговоров по вероятной встрече президента США Дональда Трампа и лидера КНДР Ким Чен Ына,  сообщает в понедельник газета The Wall Street Journal со ссылкой на источники, передает «Интерфакс».
Белый дом был готов объявить о новых санкциях уже во вторник, но в понедельник отказался от таких мер на неопределенный срок, отмечает один из собеседников газеты.
Минфин США, по данным источников The Wall Street Journal, подготовил пакет санкций, направленных против порядка 30 лиц. В список входили, в частности, российские и китайские организации, пишет газета.