Գազի ներտնային սպասարկման վճարները չեն վերանա. Նախարարը հերքում է (Տեսանյութ)
Գազի ներտնային սպասարկման համար գանձվող գումարները չեն վերանա, դրանք սուտ տեղեկություններ են, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը՝ հերքելով մամուլում տարածված տեղեկությունները, թե այդ վճարները վերանալու են։
«Դա իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկատվություն է, և ես անձամբ ինքս տեղյակ չեմ, և նման քննարկումներ տեղի չեն ունեցել», - հավելեց նախարարը։
Մեր հարցին, թե նման բան հնարավոր համարու՞մ է, նախարարը պատասխանեց. «Այս պահին՝ ոչ»։
Նկատենք, որ մամուլը գրել էր թե գազի ներտնային սպասարկման ծառայության համար գանձվող գումարը նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի բիզնեսն է։

Плата за обслуживание внутридомовых сетей газоснабжения не будет отменена – министр опровергает
Взимаемая за техническое обслуживание внутридомовых сетей газоснабжения плата не будет отменена, это просто сведения, заявил сегодня журналистам министр Артур Григорян, опровергнув распространенную СМИ информацию о возможной отмене этих платежей.
«Эти сведения не соответствуют действительности, я лично не в курсе, такой вопрос не обсуждается», - добавил министр.
На вопрос, считает ли он возможным подобное, министр энергетики ответил: «Сейчас нет».
Отметим, СМИ писали, что потребители природного газа вынуждены были платить за обслуживание внутридомовых сетей газоснабжения компании «AEG service», которая считается собственностью бывшего премьера Карена Карапетяна.