Ֆուտբոլի ֆեդերացիայում խնդիրներ կան. պետք է լինի նախագահի ընտրություն. Արման Սահակյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայում ինչ-որ խնդիրներ կա, այս մասին «Սիվիլնեթի» հետ զրույցում ասել է «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Արման Սահակյանը։
«Պետք է վերագրանցվի ֆեդերացիան, պետք է լինեն նոր ընտրություններ թե գործկոմի, թե նախագահի, հիմա, իմ տպավորությամբ, դա մի քանի ամսվա մեջ է լինելու», - ասել է նա։
Դիտարկմանը՝ թե ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն ասել էր, որ Արման Սահակյանն ակումբը պահում է միայն քաղաքական դրդապատճառների համար, Արման Սահակյանը նշել է, որ երբ ինքը դարձել է «Շիրակ» ակումբի նախագահ, այդ ժամանակ քաղաքականությամբ չի զբաղվել։
«Դրանից հետո է եղել, ամեն դեպքում, ինչ ես որոշել եմ ու արել եմ, ոչ ոքի դրա համար պարտավոր չեմ ինչ-որ բացատրություն տալու, Հայաստանում բոլորը գիտեն, որ «Շիրակի» պես միահամուռ կոլեկտիվ չկա, ինչ անում եմ՝ լավ եմ անում, համենայնդեպս, իմ խիղճը հանգիստ է, շատ ներդաշնակ ապրում ենք», - նշել է Ա. Սահակյանը։
Նա նշել է, որ պահանջում են ինչպես ֆեդերացիայի նախագահի, այնպես էլ` ամբողջ աշխատակազմի հրաժարականը, «քանի որ այսպես այլևս չի կարող շարունակվել»:
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկող «Շիրակ» ակումբին պայմանավորված խաղի փորձի պատճառաբանությամբ զրկեց 12 միավորից, ինչը ակումբին զրկեց չեմպիոն դառնալու հնարավորությունից։

В Федерации футбола Армении есть проблемы, нужен новый президент – Арман Саакян
В Федерации футбола Армении (ФФА) есть какие-то проблемы, заявил в беседе с корреспондентом «CivilNet» президент футбольного клуба «Ширак» Арман Саакян.
«Федерация должны быть перерегистрирована, должны быть новые выборы как исполкома, так и президента. На мой взгляд, это произойдет в течение нескольких месяцев», - сказал он.
На замечание о том, что президент ФФА Рубен Айрапетян заявил, что Арман Саакян содержит клуб только в политических целях, Арман Саакян отметил, что когда он стал президентом футбольного клуба «Ширак», политикой не занимался.
«Это произошло после этого, во всех случаях, я никому не обязан давать объяснения о том, что решил и сделал, в Армении все знают, что такого сплоченного коллектива как в «Шираке» нет. Все, что я делаю, я делаю хорошо, по крайней мере, у меня совесть спокойная», - сказал Арман Саакян.
Он отметил, что они требуют отставки не только президента федерации, но и всего аппарата, «поскольку так больше продолжаться не может».
Напомним, Федерация футбола Армении оштрафовала и лишила 12 очков выступающий в первенстве Армении футбольный клуб «Ширак» за попытку организации договорного матча. Это лишило клуб возможности стать чемпионом.