Արվելու է հնարավոր ամեն բան, որ ձեր մանկությունը լինի խաղաղ ու անամպ. Արցախի նախագահը շնորհավորել է երեխաներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Այսօր ձեր տոնն է՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը: Ես ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ, ձեր ծնողներին, տատիկներին ու պապիկներին այս ուրախ ու հրաշալի տոնի կապակցությամբ:
Արցախում իրականացվում են տարբեր ծրագրեր՝ ուղղված ձեր առողջության ու կրթության հետ կապված խնդիրների լուծմանը, կառուցվում ու վերանորոգվում են հիվանդանոցները, դպրոցներն ու մանկապարտեզները, մարզական ու մշակույթի օջախները, այգիներն ու պուրակները:
Այսուհետ էլ արվելու է հնարավոր ամեն բան, որպեսզի դուք ապրեք անհոգ ու երջանիկ, ապահով ու բարեկեցիկ, որպեսզի ձեր մանկությունը լինի խաղաղ ու անամպ, լի ամենավառ գույներով ու թանկ հիշողություններով:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ, թանկագի՛ն փոքրիկներ, եւ մաղթում քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ամբողջ կյանքի ճանապարհին»:

Будет сделано все возможное, чтобы вы жили беззаботно и счастливо. Бако Саакян поздравил детей
1 июня президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты детей.
«Дорогие дети!
Сегодня ваш праздник - Международный день защиты детей. Я тепло поздравляю вас, ваших родителей, бабушек и дедушек по случаю этого радостного и чудесного праздника!
В Арцахе осуществляются различные программы, направленные на решение задач, связанных с вашим здоровьем и образованием, строятся и ремонтируются больницы, школы и детские сады, спортивные и культурные объекты, сады и парки.
И впредь будет сделано все возможное, чтобы вы жили беззаботно и счастливо, обеспеченно и благополучно, чтобы ваше детство было мирным и безоблачным, полным самых ярких красок и дорогих воспоминаний.
Вновь поздравляю вас, дорогие малыши, и желаю всем крепкого здоровья, больших успехов на протяжении всей вашей жизни!»