Պատժելու մոլուցքի մեջ ռեպրեսիայի չենք գնալու. Փաշինյան
Մենք պատժելու մոլուցքի մեջ ոչ մի օրինախախտման, ոչ մի ռեպրեսիայի չենք գնալու, խորհրդարանում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ուզում եմ հավաստիացնել, որ որևէ ուղղությամբ, որևէ մեկի պատճառով իրավապահ մարմինները խոչընդոտ չեն ունենալու որևէ մեկի նկատմամբ արդարադատություն իրականացնելու, այդ թվում՝ իմ ընտանիքի անդամների։ Սա ասում եմ, որպեսզի այս շեշտադրումները որևէ մեկը չընկալի որպես սպառնալիք մեկ ուրիշի նկատմամբ։ Սա սկզբունք է, որը գործելու է։ Հույս ունեմ, որ իմ մերձավորները և շրջապատի ներկայացուցիչները օրինախախտումներ թույլ չեն տա, բայց եթե թույլ տան, դուք բոլորդ կհամոզվեք, որ արձագանքը արագ, կոշտ և խիստ կլինի», - նշեց նա։
Երեկ լրագրողների հետ զրույցում ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը նշել էր, որ քաղաքական հետապնդումներն այսօր փորձում է քողարկել արդարադատության գործընթացով։

Никол Пашинян: В своем стремлении наказать мы ни на какие репрессии не пойдем
«В своем стремлении наказать мы ни на какие репрессии, нарушения закона не пойдем», - заявил в парламенте Армении премьер-министр Никол Пашинян.
«Хочу заверить, что в каком-либо направлении, из-за кого-то правоохранительные органы не будут иметь препятствий для осуществления правосудия в отношении кого-либо, в том числе и членов моей семьи. Я говорю это, чтобы эти акценты не были восприняты кем-то в качестве угроз в отношении других. Это принцип, который будет действовать. Надеюсь, что мои близкие и представители моего окружения не будут  допускать правонарушений, но если допустят, вы все убедитесь, что реакция будет быстрой, жесткой и строгой», - отметил он.
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян заявил вчера во время беседы с журналистами, что сегодня политические преследования пытаются прикрывать процессом правосудия.