«Credit Suisse» բանկը մոտ 50 մլն դոլար է վճարելու՝ անբարեխիղճ աշխատանքի համար
Շվեյցարական «Credit Suisse» բանկը պայմանավորվածություն է ձեռք բերել ԱՄՆ Արդարադատության նախարարության և Արժեթղթերի ու բորսայի հանձնաժողովի հետ՝ կապված Չինաստանում անբարեխիղճ ճանապարհով աշխատակիցներ ընդունելու գործի քննության հետ:
«Credit Suisse»-ը համաձայնել է վճարել 47 մլն դոլար: Քննությունն ապացուցել է, որ բանկի չինական մասնաճյուղը աշխատակիցներ էր ընդունում տեղի պետական հիմնարկների խորհրդով` դրա դիմաց ստանալով շահավետ պայմանագրեր և այլ արտոնություններ:
Արդյունքում, «Credit Suisse»-ում աշխատանքի էին անցնում չինացի բարձրաստիճան պաշտոնյաների երեխաներն ու այլ ազգականները:

Credit Suisse согласился заплатить штраф в $47 млн
Швейцарский банк Credit Suisse договорился с Министерством юстиции США и Комиссией по ценным бумагам и биржам (SEC) об урегулировании расследования в связи с подозрениями, что банк недобросовестно нанимал сотрудников в Китае.
Credit Suisse согласился заплатить штраф в $47 млн.
асследование показало, что китайское подразделение банка нанимало сотрудников по рекомендациям местных государственных учреждений в обмен на получение выгодных контрактов и других преимуществ.
В результате на работу в Credit Suisse принимали детей и других родственников высокопоставленных китайских чиновников.