Հնարավոր է, անապահով ընտանիքներին տրամադրվող էլեկտրաէներգիայի սակագինը 10 դրամով իջեցնելու որոշումը կիրառվի հուլիսի 1-ից. նախարար
Եթե վերջնական որոշում կայացվի, հնարավոր կլինի հենց հուլիսի 1-ից 10 դրամի չափով նվազեցնել անապահով ընտանիքներին տրամադրվող էլեկտրաէներգիայի սակագինը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր կառավարության նիստի ժամանակ նախարարը նշել էր, որ ուսումնասիրությունների արդյունքում իրենք եկել են եզրահանգման, որ կա հնարավորություն 10 դրամի չափով նվազեցնել անապահով ընտանիքներին տրամադրվող էլեկտրաէներգիայի սակագինը:

Министр энергетики: Тариф на электроэнергию с 1 июля может быть снижен на 10 драмов для необеспеченных слоев населения
В случае принятия окончательного решения, с 1-го июля можно будет снизить тариф на электроэнергию для необеспеченных семей, заявил сегодня после заседания правительства Армении министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов Артур Григорян.
Напомним, сегодня министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов Артур Григорян заявил в ходе заседания правительства, что в связи с пересмотром тарифов на электроэнергию проведены обсуждения со всеми заинтересованными сторонами.
В результате изучений есть возможность снижения тарифов на электроэнергию для необеспеченных слоев населения на 10 драмов.